سوربیتول پودری

سوربیتول پودری

پودر سوربیتول نوعی شیرین کننده بدون قند است که از دکستروز با کیفیت بالا از طریق هیدروژناسیون و تصفیه ساخته می شود. این شیرینی کمتر از ساکارز است و نمی تواند توسط برخی از باکتری ها جذب شود. همچنین دارای ویژگی های خوب حفظ رطوبت، مقاومت در برابر اسید و عدم تخمیر است.

 

عملکرد:

به طور گسترده در بسیاری از صنایع مانند داروسازی، مواد غذایی بدون قند، غذای کاربردی، نوشیدنی، آرایشی و بهداشتی، صنایع شیمیایی و غیره استفاده می شود.

 

شیرین کننده:

سوربیتول یک جایگزین قند است که اغلب در غذاهای رژیمی (از جمله نوشیدنی های رژیمی و بستنی) و آدامس های بدون قند، نعناع و شربت های سرفه استفاده می شود. ممکن است در زیر مواد غیر فعال ذکر شده باشد. همچنین به طور طبیعی در بسیاری از میوه های هسته دار و انواع توت های درختان این جنس وجود دارد. سوربیتول به عنوان یک شیرین کننده مغذی شناخته می شود زیرا انرژی غذایی را تامین می کند: 2.6 کیلو کالری در هر گرم در مقابل متوسط ​​4 کیلو کالری برای کربوهیدرات ها.

 

ملین:

سوربیتول می تواند به عنوان یک ملین غیر محرک به عنوان سوسپانسیون خوراکی یا شیاف استفاده شود. با کشیدن آب به روده بزرگ عمل می کند و در نتیجه حرکات روده را تحریک می کند. سوربیتول برای استفاده در افراد مسن بی خطر است، اگرچه بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود.

 

مراقبت های بهداشتی، مواد غذایی و آرایشی:

سوربیتول اغلب در لوازم آرایشی مدرن به عنوان یک مرطوب کننده و غلیظ کننده استفاده می شود. سوربیتول اغلب در دهانشویه و خمیر دندان استفاده می شود. برخی از مواد شفاف فقط با سوربیتول ساخته می شوند زیرا دارای ضریب شکست به اندازه کافی برای فرمولاسیون شفاف هستند. سوربیتول به عنوان یک افزودنی ضد سرما (مخلوط با ساکارز و پلی فسفات سدیم) هم کاربرد زیادی دارد.