لستین

لسیتین در گستره وسیعی از فرآوری غذا و کاربردهای صنعتی قابل استفاده و مفید می باشد.

به عنوان یک امولسیفایر غذا، لسیتین در کارخانه تولید مارگارین، مواد غذایی گیاهی و لبنیاتی که جایگزین شیر فرموله نوزادان بوده استفاده می شود.

لسیتین یک جزء فعال در بسیاری از عوامل رها کننده دارای گرید غذایی مانند روغن ماهی تابه، روغن فر کیک پزی و پوشش از طریق پخش در هوا می باشد. لسیتین همچنین در محصولات شکلات و ترکیبات پوشش آن جهت مناسب نمودن ویسکوزیته آن استفاده می گردد. در پخت نان، لسیتین در بهبود خمیر، حجم، همگن شدن و ماندگاری آن مؤثر می باشد.

لسیتین سویا، لسیتینی طبیعی برای استفاده در صنعت و مواد غذایی می باشد و دارای خواص چند وظیفه ای می باشد که مهمترین این موارد به شرح ذیل می باشد:

1- پخش کردن، خیس کردن، عامل امولسیفایری و پایداری

2- رهاکننده و روغن کاری کردن

3- خواباندن کف

4- عامل حلالیت

5- امولسیفایر

6- منبع کولین

کاربردهای خوراکی لسیتین در محصولات غذایی عبارتند از :

شورنینگ، مارگارین، کالاهای پختنی، شکلات، پوشش های قنادی، کره بادام زمینی، پودرهای مخلوط، ذرت کارامل، کرمهای صبحانه، پودر کامل شیر، تولیدات رنگ و بو، سس گوشت، بستنی، بیسکوئیت، کلوچه، پودر کامل شیر، ماکارونی، روغن سالاد، روغن ها و چربی های خوراکی، غذاهای داروئی می باشد.

علاوه بر کاربردهای خوراکی، مقدار زیادی از لسیتین سویا در خوراک دام استفاده میشود. مضافاً بر کمک به پایداری محصول و تهیه خواص آنتی اکسیدانی، لسیتین جذب چربی در سیستم هضم را افزایش داده و ابزدهی انرژی خوراک افزایش می یابد.

لسیتین در صنایع دیگری نیز کاربرد دارد ...

 

جهت خرید لستین و مشاوره کلیک نمائید