نشاسته ذرت و کاربرد نشاسته ذرت

نشاسته ذرت یک نشاسته خوب و پودری است که از ذرت تهیه می شود. نشاسته ذرت در واقع از آندوسپرم ذرت ساخته شده است که بیشتر دانه هایی را که هنگام لذت بردن از ذرت ذرت یا ذرت می خوریم تشکیل می دهد. نشاسته ذرت که گاهی آرد ذرت نیز نامیده می شود، از آسیاب کردن، شستن و خشک کردن اندوسپرم ذرت تا زمانی که به حالت پودری و ریز برسد، تولید می شود. نشاسته ذرت بدون گلوتن است.

نشاسته ذرت کاربردهای زیادی در آشپزی دارد، اما اغلب به عنوان غلیظ کننده سس، سس و پر کردن پای میوه استفاده می شود.

نشاسته ذرت خیلی سریع و به راحتی غلیظ می شود و بعد از پختن به جای سس مات، سس شفافی ایجاد می کند. قدرت غلیظ شدن آن تقریباً دو برابر آرد است و در حالی که پس از پختن بدون طعم است، باید برای مدت کوتاهی پخته شود تا هر گونه طعم نشاسته ای از نشاسته گرفته شود و همچنین مخلوطی که به طور شانسی استفاده می شود. غلیظ شدن برخلاف آرد، نشاسته ذرت اگر مستقیماً به مایعات داغ اضافه شود، جمع می‌شود و باید قبل از اینکه در چیز داغی مانند سس یا پودینگ ترکیب شود، با مقدار کمی مایع رنگی مخلوط شود. اگر به مخلوط سرد اضافه شود به هیچ وجه نیازی به تهیه آن قبل از پخت نیست و با گرم شدن مخلوط حل می شود. اگر برای مدت طولانی پخته شود، یا به شدت هم بزنید، مخلوط غلیظ شده با نشاسته ذرت می تواند بشکند. ریشه پیکان و تاپیوکا هر دو جایگزین های خوبی برای نشاسته ذرت در مورد قدرت غلیظ شدن هستند.

  • استفاده از ذرت به عنوان ماده خام، نشاسته ذرت از طریق اشباع، تکه تکه شدن، جداسازی، خالص سازی و خشک شدن به محصولات پودری است.
  • رنگ نشاسته ذرت سفید و سفیدی بالای 92 درصد است.
  •  بوی نشاسته ذرت ما بسیار خالص است.
  •  به طور گسترده ای در مواد غذایی، دارو، ساخت کاغذ، پردازش عمیق نشاسته، متالورژی، صنعت ریخته گری و غیره استفاده می شود.
  •    شکر نشاسته محصول پردازش عمیق نشاسته از بزرگترین دسته محصولات، عمدتاً مواد افزودنی غذایی، همچنین مواد خام صنعتی است. شکر نشاسته یک ماده مغذی ضروری است.
  •   استفاده از نشاسته اصلاح شده در صنایع غذایی می تواند مواد غذایی فرآوری شده در دمای اتاق یا فرآیند نگهداری در دمای پایین باشد تا از جداسازی آب جلوگیری شود، زیرا از طریق انحطاط شفافیت خمیر نشاسته را افزایش می دهد، می تواند ظاهر غذا را بهبود بخشد، براقیت آن را بهبود بخشد. نشاسته اصلاح شده دارای مقدار زیادی در صنعت نساجی است
  •  در صنعت داروسازی، نشاسته صنعت آنتی بیوتیک مهم ترین مواد خام است، زیرا تقریباً تمام آنتی بیوتیک ها از طریق تخمیر با نشاسته تولید می شوند.
  •  فرآوری مواد غذایی: نشاسته به عنوان مواد خام می تواند به طور مستقیم به طرفداران، گوشت، بستنی و جنبه های دیگر مورد استفاده قرار گیرد و تقاضا ثبات است.
  •   همچنین می توان آن را برای تولید کاغذ و آبجو اعمال کرد.