گوآرگام

گوآر نوعی صمغ است که از گیاه گوآر بدست می آید. این صمغ در غلظت های کم تشکیل محلول های ویسکوز را می دهد، در غلظت های 2 الی 3 دردصد آن تشکیل ژل

می دهد. این صمغ با پروتئین ها و دیگر پلی ساکارید ها ناسزگاری نشان نمی دهد.

 

کاربرد گوارگام :

 

گوارگام بسته به شرایط دمایی مختلف ، مدت زمان خیس خوردن، PHهای متفاوت ، سرعت پخش سازی پودر در حلال، غلظت کاربردی و ذرات گوار میزان رطوبت پذیری ماده فوق در حلال های گوناگون غلظت های متفاوتی را ایجاد می کند.

سهولت استفاده از گوارگام در صنایع به علت پخش و هیدراته شدن سریع آن در آبهای سرد و گرم ، همچنین استفاده از ماده فوق جهت رسیدن به غلظت های مناسب ، بدون حرارت ایجاد لایه فیلم مانند و مقاومت بالا در برابر روغن و چربی ها و حلال ها و افزایش قدرت جذب آب در محصولات و غیره سبب گردیده است تا از این ماده در طیف وسیعی از امولسیفایرها ،نرم کننده و استابلایزرها استفاده گردد.

گوارگام در صنعت غذایی بعنوان عامل ژل کننده-ویسکوز دهنده و افزاینده غلظت- عامل کلودینگ و چسباننده و پایدار کننده و گاه جهت حفظ رطوبت موجود در فیبرهای محصول می باشد.

گوارگام در تولید بستنی - نوشیدنی - عصاره - شیرهای طعم دار- شیرکاکائو-پودینگ-مربا-ژله- نان- بیسکوئیت-سوسیس-ژامبون-مایونز-ماکارونی و ... کاربرد دارد.

گوراگام در صنایع دارویی نیز پرکاربردی می باشد. این ماده به عنوان سوسپانسیون کننده محلول ها، عامل چسباننده و متلاشی کننده قرص ها و محصولات جامد میباشد.

کارخانجات تولید انواع کرم _ خمیردندان ، شامپو، نرم کنند ه و ژل و خمیر ریش و داروهای خوراکی و صابون مایع و ... نیز از این محصول استفاده می کنند.

 

 

جهت خرید گوآرگام و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید