کاربرد ایزومالت و محصولات رژیمی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 18 شهریور 1397 در ساعت 12 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کاربرد ایزومالت و محصولات رژیمی:

  • شیرین کننده "ایزومالت" چیست و آیا برای کاهش وزن، مناسب است؟
  • آیا تبلیغ بعضی شرکتها که به جای شکراز ایزومالت استفاده می کنندواز ان به عنوان محصول بدون قند نام می برند درست است؟؟؟؟

ایزومالت : نوعی شیرین کننده مصنوعی است که در طبیعت وجود ندارد و توسط کارخانجات ساخته می شود.

انرژی ایزومالت ۵۳٪ کمتر از شکر طبیعی است اما قدرت شیرین کنندگی اون ۵۰٪ کمتر از شکر طبیعی می باشد. بنابراین، ایزومالت یک گزینه عالی برای جایگزین کردن شکر در رژیم های کاهش وزن، محسوب نمی شود. اما به دلیل شاخص گلایسمیک (GI) کمی که دارد برای افراد مبتلا به دیابت، مناسب است و به دلیل اینکه نسبت به شکر، مقاومت بیشتری نسبت به کریستال شدن از خودش نشان می دهد و نسبت به شکر، خاصیت ذوب شوندگی بیشتری دارد، در قنادی و تزئین کیک کاربرد زیادی دارد.

 

  • فواید ایزومالت ( Isomalt ):

در حالی که شاخص گلایسمیک (GI) شکر طبیعی ۶۵ است، این شاخص برای ایزومالت، ۲ می باشد و به همین دلیل هم برای افرادی که دیابت دارند، بسیار مناسب است. همچنین، به دلیل اینکه توسط باکتری های موجود در دهان، متابولیزه نمی شود، در ایجاد فساد دندان ها نقشی ندارد و از این بابت، مشکلی برای دندان ها به وجود نمی آورد. ایزومالت، آب رو به خودش جذب نمی کند و در نتیجه حالت چسبندگی ندارد و به همین دلیل، ماده مناسبی برای تهیه آب نبات ها و شیرینی جات است.

  • عوارض جانبی ایزومالت

ایزومالت، خاصیت ملین دارد و واکنش بدن نسبت به اون مانند واکنشی است که به فیبر نشان می دهد. این خاصیت می تواند مفید باشد اما در بعضی از افراد هم می تواند به بروز اسهال، درد شکم و نفخ منجر شود (مخصوصاً اگر در مقادیر زیاد، مصرف شود). پس بهتر است که بیشتر از ۲۰ تا ۳۰ میلی گرم در روز،‌ مصرف نشود. همچنین، ممکن است که در بعضی از افراد، حساسیت ایجاد کند.

  • ایزومالت ( Isomalt ) و رژیم کاهش وزن

یک قاشق شکر، حاوی ۱۶ کیلوکالری انرژی است اما کالری ایزومالت، نصف شکر می باشد. پس به نظر می رسد که برای افرادی که رژیم کاهش وزن دارند، مناسب تر است. اما مشکل اینجاست که شیرینی ایزومالت هم نصف شیرینی شکر است و اگر فرد بخواهد به همان مقدار شیرینی که در یک قاشق شکر وجود دارد، دست پیدا کند می بایست دو قاشق ایزومالت مصرف کند که در این صورت مقدار انرژی که مصرف کرده است، ۱۷ کیلوکالری می باشد و همونطور که می بینید، درست مثل این است که یک قاشق شکر مصرف کرده باشد.

 

و در آخر میتوان گفت :

ایزومالت یک شیرین کننده مجاز می باشد. این ماده، یک اکسیر جادویی برای کاهش وزن نیست️ اما یک شیرین کننده خوب برای افراد مبتلا به دیابت محسوب می شود. فایده دیگر اون این است که بر خلاف شکر، دندان ها رو فاسد نمی کند. اما ممکن است که در بعضی از افراد که از مقدار زیادی از اون استفاده می کنند، اسهال ایجاد کند.

ایزومالت ( Isomalt ) یک شکر الکلی میباشد و به دلیل گلایسمی ایندکس پایین فقط بدرد دیابتی ها میخورد واگر بیشتر از ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز مصرف شود فرد دچار دلپیچه و اسهال میشودبنابر این نبایستی محصولاتی که با ایزومالت تولید می شوند تحت عنوان "بدون قند" نام برده شود و برای جلوگیری از گمراهی مصرف کنند بهتر است اعلام شود که از قند مصنوعی در ساخت محصول استفاده شده است .

 

 

 

جهت سفارش ایزومالت و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :