افزایش قیمت لبینات به حالت قبل برگشت

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 17 ارديبهشت 1396 در ساعت 10 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در حالی که شواهد نشان از تغییر نکردن قیمت برخی محصولات لبنیات را نشان می دهد که به صورت غیر قانونی افزایش یافته بود، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی با اشاره به بازگشتن قیمت های افزایش یافته برخی محصولات لبنی اعلام کرد که برخی از برندها که قیمت محصولاتشان را افزایش داده اند تخلفی مرتکب نشده اند چرا که پیش از آن به دلیل افزایش رقابت پذیری و سهم خود در بازار تا حدی که اجازه داشتند قیمت هایشان را افزایش نداده بودند.

 

برخی صنایع لبنی در اولین روزهای امسال پس از تعطیلات نوروزی اقدام به افزایش قیمت برخی محصولات خود کرده بودند که از نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان یک تخلف شناخته شده مقرر شده بود تا آنها قیمت‌های خود را به حالت سابق برگردانند و با وجود اینکه قیمت آنها تاکنون تغییری نکرده است، رضا باکری دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی در این باره به ایسنا گفت: چند برند که اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده بودند، نرخ‌های خود را به حالت گذشته برگرداندند و منتظر تصمیم سازمان حمایت برای اصلاح قیمت‌هایشان هستند چرا که معتقدند با افزایش هزینه‌های تولید در سال جدید مواجه شده و اگر قیمت‌هایشان اصلاح نشود، ترازشان منفی خواهد شد و زیان‌ده می‌شوند.

 

وی افزود: برخی صنایع لبنی که قیمت تعدادی از محصولات خود را افزایش داده بودند، تخلفی مرتکب نشدند چرا که پیش از این اجازه افزایش قیمت داشتند اما به دلیل افزایش قدرت رقابت و سهم در بازار محصولات لبنی این کار را انجام نداده بودند. بنابراین تخلفی از سوی آنها صورت نگرفته است.

 

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی تصریح کرد: گرچه افزایش ناگهانی قیمت از سوی یک برند در بازار محصولی خاص مانند صنایع لبنی در صورت داشتن مجوز و شرایط حال حاضر بازار لبنیات تخلف نیست اما چنین فرهنگی در جامعه و بازار وجود ندارد و باعث می‌شود تا بی‌نظمی در بازار یک محصول به وجود بیاید و از سوی دیگر این شائبه در بین مردم ایجاد شود که قیمت یک محصول افزایش یافته است.

 

وی تاکید کرد: سازمان حمایت باید درباره قیمت و نرخ‌گذاری محصولات غذایی خاص مانند صنایع لبنی تصمیمات و استراتژی جدید و بروزتری اتخاذ کنند به گونه‌ای که قیمت این محصولات بتواند به صورت شناور تغییر کند یعنی کارخانه‌ها بتوانند در هنگام کمبود یا مازاد محصول نرخ‌های خود را در راستای منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده تغییر دهند. به عنوان مثال صنایع لبنی بتوانند در پایان هر هفته قیمت‌های خود را برای عرضه محصولات مازاد هفته خود پایین‌تر بیاورند.

 

 شرکت تولیدی بازرگانی پویا کابک-خبر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :