محصولات تراریخته و پیام دانشجویان کشور در واکنش به این محصولات

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 28 مهر 1395 در ساعت 12 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیج دانشجویی 26 دانشگاه کشور طی نامه ای خطاب به اعضاء کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس شورای اسلامی اعلام کردند: اذناب داخلی كمپانيهاي صهيونيستي جهت تراريخته كردن محصولات كشاورزي ايران و نابودي بذرهاي اصيل و ذخایر ژنتيكی كشور  پاسخ نمي‌دهند كه اگر محصولات تراريخته سالم هستند چرا38كشور پيشرفته  جهان به همراه رژيم اشغالگر قدس اين محصولات را كشت نمي‌كنند؟

متن این نامه به شرح ذیل می باشد:

     علم اقتدار است؛ هر كس آن را يافت، تحكم مي‌كند، و هركس كه نیافت بر او تحکم می کنند. امیرالمؤمنین علي (ع(

سلام بر حجت‌الله في‌الارضين، سلام بر نایب بر حق ایشان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای و سلام بر امام راحل و شهيداني كه با خون پاكشان مستحكمترين دژ را براي احقاق حقوق مستضعفين ساختند؛ آنان كه با سلاح، كلام و تفكر خويش مستكبرين عالم را به زانو درآوردند.

 

و سلام بر آنها كه با پيمودن راه شهيدان به پاسداشت خونشان درآمدند؛ آنان كه ذره‌اي از انديشه‌هاي بر حق اسلام و انقلاب عقب‌نشيني نكردند و با همت استوار خويش در راستاي اعتلاي اسلام و ايران كوشيده و مي‌كوشند.

 اعضاء محترم کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس شورای اسلامی

 با اهداء سلام و تحیت

 مستحضرید بخش مهمی از شرایط ملتهاي مظلوم و عقب نگهداشته در جهان امروز ناشی از عدم دستيابي به امکانات و فناوری است. در حالي كه صاحبان نامشروع قدرت و ثروت با به‌كارگيري فناوری در راستاي اهداف شوم خود شيشه عمر اين ملتها را به دست گرفته و آنها را چپاول مي‌كنند؛ چه اینکه با استفاده از فناوری ماديات آنها را به تاراج برده و یا با استفاده از آن در  رسانه‌ها ، اخلاق و ارزشهای معنوي را کم رمق می‌کنند و به يغما مي‌برند.

 نقشه‌هاي شوم دشمنان ايران و مسلمانان جهان براي به تسليم كشاندن ملتهاي غرب آسیا فقط با افروختن آتش جنگ یا حمايت از تروريستهاي جنايتكار  یا تحريم و روشهای آشکار نيست؛ بلكه اين نقشه‌هاي شوم طی دو دهه گذشته وارد عرصه جديدي شده که عموماً در رده «تهدیدات غیر آشکار» قرار می گیرند.

 در این میان توسعه علوم و فناوريهاي نوين زيستي ابزارهاي جديدي براي تهديد در حوزه سلامت غذایی و بهداشت و درمان در اختيار مستکبرین عالم قرار داده است. توسعه بيماري و افزايش تعداد بيماران، گذشته از ابعاد امنیتی، راهبردی اساسی و تجارتي عظيم براي شركتهاي داروساز، تجهيزات پزشكي، واكسيناسيون و اقلام ديگر فراهم آورده است، اما به‌طور خاص آنچه امروز موجبات دغدغه مردم به‌ويژه جامعه نخبگاني و دانشجويي كشور را فراهم آورده، احساس خطر  در مسئله «تجاري‌سازي، توليد و واردات محصولات دستکاری شده ژنتیک، موسوم به تراريخته» است.

 مدتهاست دشمنان به اين نتيجه رسيده‌اند كه به‌جای روشهای کم‌ نتیجه و پرهزینه تهدیدات سخت، از روش تهديدات بيولوژيك به جامعه اسلامي آسيب برسانند؛ مسلمانان را از درون تضعيف كنند و به سه هدف بزرگ خود برسند که شامل موارد زير است :

  1. تضعيف دين، اعتقادات ديني، ارزشهاي معنوی و اخلاقي و ايمانهاي قوي ملتهایی كه براي مقابله با ظلم و تبعيض و جنايتهاي استكبار و صهيونيسم جهانی به پا خاسته‌اند.
  2. تجارت عظيم صدها هزار ميليارد دلاري با جان مردم برای كسب منفعت تجاری.
  3. نابودي زيرساختهاي كشاورزي و امنيت غذايي كشورهاي هدف با تراريخته كردن و وابسته كردن كشاورزي و غذاي مردم به كمپانيهاي صهيونيستي.

افشاء اسناد نفوذ امنیتی بنیاد راکفلر و کمپانی مونسانتو در سطوح تصمیم‌گیر و تصمیم‌ ساز، برای رهاسازی زودهنگام و بدون ارزیابی لازم این محصولات، موضوعی نگران کننده و درخور توجه است.

اذناب داخلی كمپانيهاي صهيونيستي جهت تراريخته كردن محصولات كشاورزي ايران و نابودي بذرهاي اصيل و ذخایر ژنتيكی كشور  پاسخ نمي‌دهند كه اگر محصولات تراريخته سالم هستند چرا38كشور پيشرفته  جهان به همراه رژيم اشغالگر قدس اين محصولات را كشت نمي‌كنند؟

 

پیش از این مرکز پژوهشهای مجلس نسبت به عدم سلامت این محصولات هشدار داد و کمیسیون کشاورزی،‌ در مصوبه‌ای دقیق و هوشمندانه، واردات و کشت این محصولات را طی پنج سال آینده ممنوع اعلام کرد. حال این مصوبه نیاز به تأیید کمیسیون تلفیق و تصویب در صحن دارد تا پس از تأیید شورای نگهبان به قانونی مترقی تبدیل شود. قانونی شبیه آنچه در کل اتحادیه اروپا ـ به عنوان پیشتاز این فناوری ـ نیز وجود دارد.

 

ما از نمايندگان انقلابي مردم ايران اسلامي مي‌خواهيم كه با رأي مثبت خود به مصوبه كميسيون كشاورزي در «ممنوعيت واردات، توليد و مصرف محصولات تراريخته در برنامه توسعه ششم» فرصتي را فراهم آورند تا محققان و كارشناسان ريز به ريز و جزء به جزء تمامی ابعاد و خصوصيات محصولات تراريخته را مورد بررسي و ارزیابی دقیق قرار دهند تا ويژگيهاي خوب يا بد و سلامت‌بخش يا بيماري‌زای آنها مشخص گردد و به سبب تصويب اين مصوبه در مدت زمان ممنوعيت، از خطرات و آسيبهاي امنیتی ناشی از مصرف –توزیع عمده آن جلوگيري گردد.

از شما بزرگواران خواستاريم که با تصویب این قانون به مدت پنج سال واردات و كشت تراريخته ها تعليق گردد و با برچسب‌زني به محصولات موجود بازار، امنيت غذايي و سلامت مردم و كشاورزي تضمين شود؛ در طول اين پنج سال باید نقد و بررسي و توسعه تحقيقات تراريخته در دستور کار قرار گیرد.

نمایندگان محترم

جمهوري اسلامي ايران به‌عنوان ام‌القراي جهان اسلام و الگوي كشورهاي اسلامي، باید با شكست دادن نفوذ دشمن، سلامت و امنيت را به كشور و مردم بازگردانده و عاقلانه، منطقي، و علمي و كارشناسي تحولات اين عرصه در جهان رصد شود. پیشنهاد  «تعلیق تا زمان ارزیابی  دقیق» هوشمندانه‌ترین تصمیمی است که می‌تواند خطرات احتمالی سلامتی، امنیتی و زیست محیطی را از میهن عزیز اسلامی دور کند.

 

من ا... توفیق

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :